TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 19. 11. 2021, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Naša šola se je letos pridružila vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila. Glede na jesenski čas je v novembru tako prilagojena tedenska ponudba kosil in je na jedilniku večkrat ponujeno kislo zelje ali repa.

Pri letošnjem obeleževanju dneva slovenske hrane in izvedbi Tradicionalnega slovenskega zajtrka pa se več pogovarjamo tudi o vlogi ter pomenu domačega sadja in zelenjave.  Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk s sadjem – super dan!«. V ta namen po razredih nastajajo izdelki o sadju in zelenjavi, kateri bodo izobešeni na vratih učilnic.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
 
 

Več prispevkov iz Aktualno

 
 
 
 
 
 
Dostopnost