DOMOV‎ > ‎VRTEC MAVRICA‎ > ‎

Obvestila vrtca

RAZGIBAVANJE S STARIMI STARŠI

objavljeno: 22. okt. 2019 05:19 avtor: Monika Kreslin

V okviru Simbioze giba 2019 smo v petek, 18.10.2019, v oddelku 3 povabili stare starše. Srečanje smo izvedli v telovadnici vrtca. Ogreli smo se ob pesmi Ko si srečen, nato pa nadaljevali z rajalnima igrama Bela lilija in Potujemo v Maribor. Spoznali smo tudi novo gibalno igro Psički v utice. Stari starši so bili povabila veseli in izrazili željo, da bi jih še kdaj povabili. Utrinke druženja si lahko ogledate TUKAJ.

GASILCI V VRTCU

objavljeno: 22. okt. 2019 04:00 avtor: Katja Balažic

V okviru prednostne naloge Zmorem sam se nam bodo v oddelku 3 skozi šolsko leto pridružili starši ali sorodniki otrok z zanimivimi poklici. Kot prvi so nas obiskali gasilci iz Poklicne industrijske gasilske enote Nafta Lendava, kjer je zaposlen sorodnik otroka iz našega oddelka. Na kratko so nam povedali o svojem delu, otrokom pa je bilo najbolj zanimivo, ko so sami preizkusili nekaj aktivnosti (motorne škarje, gasilska cev, voda....). Ker je oktober mesec požarne varnosti, so se nam pridružili še ostali otroci iz vrtca. GALERIJA

SIMBIOZA GIBA 2019

objavljeno: 22. okt. 2019 03:34 avtor: Nataša Ritlop

V torek, 15. oktobra 2019 smo se s starimi starši in stari udeležili pohoda v okviru Simbioze giba. V samem začetku nas je pozdravila ga. ravnateljica Ksenija Pahor, nato pa smo se ogreli ob himni Simbioze. Otroci so v nahrbtnikih nosili plastenko vode in sadje po želji. Bilo je sončno vreme z nekaj vetra, vendar nas ta ni ustavil, saj se je pohoda kljub temu udeležilo čez 100 ljudi. TUKAJ je nekaj utrinkov dogodka.

Športno dopoldne z babicami in dedki

objavljeno: 2. jul. 2019 04:18 avtor: Urška Erdelji

So dnevi, ki so vredni spomina.
So dogodki, ki ostanejo v mislih za vedno
in so babice in dedki zaradi katerih je ta svet lepši.

V petek, 17. 5. 2019, so se v oddelku 1 pridružile babice. V petek, 24. 5. 2019 so se prav tako v oddelku 3 pridružili babice in dedki. Skupaj z njimi smo se razgibali in vsi poskrbeti za svojo vitalnost. Telovadba je zdrava, telovadimo vsi, za zdravje in gibanje skrbeti znamo mi. Več utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Prireditev ob koncu šolskega leta

objavljeno: 2. jul. 2019 04:08 avtor: Urška Erdelji

V torek, 18. 6. 2019, smo se zbrali vsi iz vrtca Mavrica Odranci, otroci, starši in vzgojiteljice. Ta dan je bil poseben dan, saj se je od vrtca poslovilo 15 mini maturantov, 7 deklic in 8 dečkov. V vrtcu je bilo lepo, vendar so že veliki in bi radi šli naprej. Željni novih znanj in doživetij čakajo na šolske dni. Od njih so se s kratkim program poslovili tudi mlajši otroci. Več utrinkov si lahko ogledate tukaj.

Športno druženje

objavljeno: 2. jul. 2019 03:46 avtor: Urška Erdelji

V sredo, 5. 6. 2019, je v popoldanskem času potekalo športno druženje otrok, staršev in vzgojiteljic. Športno druženje se je začelo najprej z ogrevanjem. Vzgojiteljice smo pripravile pet različnih gibalnih postaj, kajti toliko je tudi skupin v vrtcu. Vsaka skupina se je po določenem času tudi zamenjala. Vsi smo se zelo zabavali, pokazali svoje gibalne zmožnosti in preživeli prijetno razgibano popoldne. Več utrinkov si lahko ogledate na tej povezavi.

Pomurje v srcu

objavljeno: 27. jun. 2019 04:19 avtor: Urška Kelenc

V četrtek, 6. 6. 2019, smo se udeležili prireditve ob obletnici priključitve Prekmurja k matični domovini. Prireditve smo se udeležili s folklorno skupino in  stojnico, ki smo jo pripravili v okviru obogatitvene dejavnosti "kuharček". Ob tej priložnosti bi se zahvalili babicam in atiju, ter Društvu žena Odranci, ki je za stojnico pripravilo sladke dobrote iz ajde. Hvala Vam še enkrat iz srca. Na tej povezavi si lahko ogledate tudi nekaj utrinkov.

Tabor 2019 Veržej

objavljeno: 23. maj 2019 03:34 avtor: Urška Kelenc

V četrtek 9. 5. 2019 popoldan, smo se ob 16.30 uri zbrali v Zavodu Marianum Veržej, kjer so se otroci poslovili od staršev in se podali novi dogodivščini naproti. Tabora se je udeležilo 16 otrok. V spremstvu vzgojiteljice Urške in Monike so preživeli noč in dan v Veržeju. Najprej smo se odpravili na lončarsko delavnico, kjer smo si ob pomoči prijazne gospe Urše, izdelali skodelice. Zvečer, po večerji, smo zaplesali ob disko glasbi. V petek smo se sprehodili do Banovec, ob spremstvu policije šli na sladoled in se igrali na igralih. V petek, 10. 5. 2019, ob 17.00 uri, so po otroke prišli starši. Nekaj utrinkov iz naše dogodivščine si lahko ogledate tukaj.

Plavalni tečaj

objavljeno: 23. maj 2019 00:21 avtor: Urška Kelenc   [ posodobljeno 23. maj 2019 00:29 ]

V času od 15. 4. - 17. 4. 2019  se je 23 otrok našega vrtca udeležilo plavalnega tečaja. Plavalni tečaj je izvedlo ŠD IZZIV Pomurje, potekal je v Termah 3000, Moravske Toplice. Vsi otroci so se prilagodili na vodo, nekateri pa so postali že pravi plavalci. Nekaj fotografij si lahko pogledate tukaj.

Pust, pust nasmejanih ust

objavljeno: 6. mar. 2019 04:02 avtor: Urška Erdelji

Hip, hura v telovadnici smo se zbrali...Le zakaj? Da bi se na pustno povorko po vasi podali.
V torek, 5. 3. 2019, je bil dan, ki je bil zabaven in norčav. Otroci in vzgojiteljice smo se spremenili v pustne maske. Z zabavo in rajanjem smo poskusili pregnati zimo. Nam je uspelo?
Več utrinkov lahko najdete tukaj.