DOMOV‎ > ‎VRTEC MAVRICA‎ > ‎Obvestila vrtca‎ > ‎

STARA IGRAČA ZA NOVO VESELJE - Oddelčni projekt oddelka 5

objavljeno: 3. jun. 2018 23:14 avtor: Katja Balažic   [ posodobljeno 7. jun. 2018 00:39 ]
S hitrim tempom življenja se je tudi življenje otrok zelo spremenilo. Stvari hitro zastarijo in postajajo otrokom nezanimive, na drugi strani pa so otroci zasuti z novostmi, ki so jim predstavljene tako, da so jim neizmerno všeč. V svetu kapitalizma je za proizvajalce seveda najpomembnejši dobiček, vrednote jih ne zanimajo oziroma so le mrtva črka na papirju. V oddelku 5 smo se odločili sodelovati v projektu Stara igrača za novo veselje, ob katerem smo otroke seznanili z igranjem nekaj tradicionalnih iger ter izvedli Tržnico igrač. Ob tem, da je vsak otrok dobil eno igračo, njihova stara igrača pa je prijatelja razveselila, so se tudi spoprijeli s tem, da je lepo stvari deliti z drugimi. Nekaj utrinkov si lahko ogledate TUKAJ.