Čarobnost prihajajočih se praznikov je že dodobra ovilo v pravo praznično razpoloženje naše malčke iz vrtca in učence šole. Praznično okrašene igralnice, učilnice in hodniki navdušujejo otroke in nas vse spominjajo na to, da prihajajo najlepši dnevi v letu.
Vsako leto se v šolski telovadnici zberejo otroci iz vrtca in učenci od 1. do 5. razreda in z nestrpnostjo pričakujejo gledališko predstavo. Tudi letos jih je obiskalo gledališče KU-KUC s predstavo Praznična Nogavička. Pika Nogavička, pravljična junakinja, jih je popeljala na popotovanje po pravljicah z namenom, da bi izvedeli kaj počno pravljični junaki Sneguljčica, Rdeča kapica, Janko in Metka med božičnimi prazniki. Navdušenje otrok je bilo veliko. Igralci pa so bili nagrajeni z bučnim ploskanjem.