Obvestila‎ > ‎

Svetovni dan učiteljev in vzgojiteljev

objavljeno: 5. okt. 2017 00:29 avtor: Andrej Kociper   [ posodobljeno 5. okt. 2017 00:30 ]

Gustav Jung je nekoč zapisal:  "S spoštovanjem se oziramo na naše sijajne učitelje, s hvaležnostjo pa na tiste, ki so se dotaknili naših človeških čustev. Kurikulum je nujnost, toda toplina je življenjsko potrebna rožam in otrokovi duši za njuno rast".

Na današnji dan, 5. oktobra,  je  UNESCO   leta 1994 razglasil svetovni dan učiteljev in vzgojiteljev, da bi ljudem približal poslanstvo ter dosežke učiteljev na področju vzgoje in izobraževanja.

Naš vsakdanji neposredni stik z otroki in mladostniki igra veliko vlogo pri razvoju njihove osebnosti in vpliva na njihov pogled na svet.

Učitelji in vzgojitelji so tisti, ki lahko s svojim delom povečujejo razumevanje in širjenje znanja ter tako skrbimo za kakovostno izobraževanje.

Na dan učiteljev se spomnimo tudi na tiste, ki nas sicer spremljajo in učijo skozi življenje. Tako na starše in vse druge, od katerih črpamo nauke za uspešnejše življenje.

Iskrene čestitke ob prazniku.