Obvestila‎ > ‎

UNESCO - Strpnost

objavljeno: 3. dec. 2017 10:45 avtor: Vida Fifonja

16. november je Organizacija združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo - UNESCO, razglasila za Mednarodni dan strpnosti. Z obeležitvijo tega dne smo želeli opozoriti na nujnost izvajanja načel, zapisanih v Deklaraciji o načelih strpnosti.

Učenci naše šole so se preizkusili v odkrivanju prikrite nestrpnosti ignoriranja in izključevanja. Dve učenki sta se udeležili delavnic na UNESCOVI šoli OŠ Turnišče, učenci 9. in 8. razreda pa so razmišljali, kako se kaže nestrpnost skozi ignoriranje in izključevanje doma na šoli. Njihova razmišljana so predstavili na oglasni deski Unesca.

S temi dejavnostmi se je naša šola pridružila projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, tema tega šolskega leta pa je Prikrita nestrpnost  - ignoriranje in izključevanje. Častni pokrovitelj projekta je dr. Miran Brglez, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije. Izdelki naših učencev likovni, literarni in drugi pa bodo razstavljeni v prostorih Državnega zbora.