Obvestila‎ > ‎

UNESCO - Teden pisanja z roko

objavljeno: 2. apr. 2018 13:06 avtor: Vida Fifonja   [ posodobljeno 12. apr. 2018 04:37 ]
Na OŠ Odranci smo se pridružili akciji RADI PIŠEMO Z ROKO.

Ob podpori Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport in Zavoda Republike Slovenije za šolstvo, je Društvo Radi pišemo z roko znova, organiziralo Teden pisanja z roko 2018. Teden pisanja z roko se je začel v ponedeljek, 26. 3. 2018, in se je zaključil v petek, 30. 3. 2018.

Učenci in zaposleni na šoli smo se pridružili akciji zato, ker se pridružujemo mnenju, da je pisava vsakega človeka neponovljiva in pomembna za razvoj individualnosti, da pisanje z roko spodbuja izražanje spoštovanja in naklonjenosti, saj je pisanje z roko bolj osebno.

V tem tednu smo organizirali kar nekaj aktivnosti povezanih s pisanjem, z roko, in sicer smo v petek pripravili dan odprtih vrat knjižnice, ko so mladi pesniki, ki so sodelovali na Maratonu poezije letos in lansko leto prebirali avtorske pesmi. Na plakate v knjižnici smo zapisovali misli o pisavi in po šoli »zakotalili« kolut papirja, na katerega smo zapisali lepo misel o pisanju ali pa zapisali le:
To je moja pisava. Kakšna pa je tvoja?
K akciji »Radi pišemo z roko« smo povabili tudi ravnateljice in ravnatelje, ki so se, mudili pri nas v prejšnjem tednu in so zapisali nekaj misli o pisavi in pisanju na roko. S svojo pripravljenostjo za sodelovanje v akciji RADI PIŠEMO Z ROKO, smo si vsi skupaj, prizadevali vzpostaviti pozitiven odnos do pisanja z roko.

Nekaj misli o pisavi in pisanju na roko, ki so jih zapisali učenci in zaposleni.

Vse pisano je lepše kot črno-belo.

Pisava je ogledalo človeka.

Pisava je edinstvena.

Pisava je nekaj najbolj dragocenega na svetu.

Moja pisava je lepa, kot vse zvezde na nebu.

Moj najljubši predmet je slovenščina zato, ker pišemo.

Osebnost se zrcali v naši pisavi.

Lepo je prejeti pismo napisano z roko.

Želim, da bi vsi ljudje na svetu znali pisati.

Branje človeka izpolnjuje, pisanje mu da natančnost.

Pisava je popoln izraz bodisi harmonije ali disharmonije naše duše in telesa.

Hvala vsem, ki so me naučili pisati.

Pisava pove veliko o človeku, tako kot obnašanje.

Fotografije si lahko ogledate TUKAJ

Unesco koordinatorica na šoli Vida F. Hanc