Obvestila‎ > ‎

UNESCO "MENJAJ BRANJE IN SANJE" mednarodni dan maternega jezika

objavljeno: 21. feb. 2018 12:36 avtor: Vida Fifonja
V sredo, 21. 2. 2018, smo se, pridružili Unescovemu nacionalnemu projektu MENJAJ BRANJE IN SANJE in tako obeležili svetovni dan maternega jezika.
Projekt smo izvedli na ravni cele šole. Izmenjava knjig je potekala za vse učence šole in za zaposlene. Z učenci prvega triletja pa smo izvedli še medrazredno druženje in knjižnično informacijska znanja z namenom spoznati prekmursko narečje v literaturi.
Izvedli smo naslednje učne dejavnosti:

Seznanitev s cilji projekta in vsebino sv. dneva materinščine.
Primerjava SSKJ in Slovarja beltinskega prekmurskega govora z namenom spoznavati stare narečne besede, njihov pomen in knjižno izrazoslovje.
Predstavitev prekmurskega književnika Ferija Lainščka in njegovih del.
Obravnava književnega besedila Feri Lainšček: Zalika in Gusti v književnem jeziku in prekmurskem narečju.
Pisanje pred in po zgodbe na književno delo, izdelava knjige Zalika in Gusti z ilustracijami učencev.

S priključitvijo k tovrstnim projektom želimo vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi. Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ