Beseda ravnatelja ob tednu otroka

objavljeno: 2. okt. 2016 06:51 avtor: Andrej Kociper   [ posodobljeno 12. okt. 2016 00:31 ]

Dragi osnovnošolec, osnovnošolka, dragi starši.

Za nami je šele prvi mesec v pouka novem šolskem letu in že se oziramo naprej, kaj bomo delali v tednu otroka.  Kot verjetno veste je Generalna skupščina Združenih narodov po sprejetju Konvencije o pravicah otrok leta 1989  pozvala države, da določijo poseben dan, ki bo opominjal na pomembnost blaginje otrok.

V Sloveniji je to prvi teden v oktobru, ki je posebej namenjen otrokom in njihovim pravicam.

V letu 2016 je tema našega dela "svet v katerem želim živeti"

Pri pouku boste odkrivali  različna okolja in pri tem spoznali, kako se otroci po svetu vključujejo v pouk. Načrtovali boste zamisli in ideje v kakšnem svetu bi želeli živeti in kakšen naj bo naš planet v prihodnje. Učenje je prvi korak k učenosti.  Poleg učenja šola nudi možnost za samouresničitev vaših otroških  potencialov.  Z  vami soustvarjamo šolo in razvijamo kulturo sobivanja in prostor, kjer se skupaj učimo za uspešnejšo vključitev v družbo, ki naj bo humana in pravična.

Poskušajmo razumeti  misli deklice Malale, Nobelove nagrajenke,  ki je pred skupščino Združenih narodov izrekla čudovit stavek: "En otrok, en učitelj, ena knjiga in en svinčnik lahko spremenijo svet". Bodimo torej vsi ta sprememba.

Vse dobro vsem skupaj v tednu otroka.

mag. Andrej Kociper, ravnatelj

S klikom na sliko si lahko ogledate njen govor pred skupščino ZN (govor je v angleščini).