FOLKLORNA REVIJA - MARKO SKAČE 2018

objavljeno: 29. mar. 2018 09:14 avtor: Vida Fifonja   [ posodobil 12. apr. 2018 04:38 Andrej Kociper ]
Folklorna skupina na OŠ Odranci deluje kot interesna dejavnost. Izvaja se v treh skupinah. V skupini »Mlajša folklorna skupina OŠ Odranci« nastopajo učenci drugega triletja. Vsebina dela obsega otroške igre (igre na prostem, rajalne igre, izštevanke), pesmi ter plese. Pri folklori
učenci svoje vedenje o življenju v preteklosti poglabljajo in si krepijo kulturno zavest. Navajajo na aktivno delo in na sodelovanje v skupini. S svojimi nastopi so pomemben člen soustvarjanja kulturnega življenja na šoli in v domačem kraju. Letos so se folklorniki predstavili na M A R K O    S K A Č E - Srečanju otroških folklornih skupin Slovenije 2018 v Lendavi, 28. marca 2018, ki ga  razpisuje Javni sklad RS za kulturne dejavnosti.
Z odrsko postavitvijo »Le v šolo nikar« so folklorniki predstavili fantovsko bahanje pred dekleti s fračo. V odrsko postavitev smo skušali vplesti elemente učenja plesa Točak in Gospod, gospa, ki so ju učenci nazadnje zaplesali ter igro Le v šolo nikar.
Vsem nastopajočim folklornikom čestitam za čudovit nastop. Fotografije si lahko ogledate TUKAJ.

Mentorica FS Vida F. Hanc