HIBRA 2017

objavljeno: 6. jul. 2017 04:44 avtor: Andrej Kociper   [ posodobljeno 6. jul. 2017 04:48 ]

Kako spodbuditi učence k branju in jih prisiliti, da o prebranem tudi razmišljajo? Tudi s spodbujanjem tekmovalnosti, saj se vsak mlad človek veseli uspeha.

Pomembna pa je  hitrost čim večjega števila prebranih besed v določenem času in nato preverjanje razumevanja prebranega je bil izziv za vse učence že pri pouku slovenskega jezika.

Najboljši so se pomerili na šolskem tekmovanju, štiri učenke pa  so se udeležile  tekmovanja v hitrem branju, ki je bilo 14. 1. 2017 na Osnovni šoli III v Murski Soboti. To so bile: Ksenija Zver iz 5. razreda, šestošolki Hana Ferenčak in Lana Gostan v kategoriji otrok  ter sedmošolka Gaja Ferenčak v kategoriji juniorji. Vse so dobile srebrno priznanje.

S spodbujanjem branja bomo še nadaljevali. Želimo, da bi učenci razumeli, da tudi branje z razumevanjem in bogat besedni zaklad vplivata na čas učenja in utrjevanja.

Koordinatorica G.L. Dora in K. Maučec