lokostrelsko tekmovanje v Žalcu

objavljeno: 19. mar. 2017 13:32 avtor: NIka Poljanšek   [ posodobil 19. mar. 2017 13:38 Andrej Kociper ]
V soboto, 18. 3. 2017, je bilo v Žalcu državno tekmovanje v dvoranskem lokostrelstvu za osnovne in srednje šole. Tekmovanja so se udeležili tudi štirje naši učenci: Lino Lipuš, Nik Virag, Anja Škafar in Aljoša Marič.
Na tekmovanje se nismo odpravili z visokimi pričakovanji, ker so se vsi štirje učenci prvič udeležili tovrstnega tekmovanja, za Nika Viraga pa je bilo to prvo tekmovanje sploh. Namen je bil, da učenci spoznajo potek tekmovanja, način pisanja rezultatov ter da se spopadejo z adrenalinom, ki ga tekmovanje prinese. Tudi za že izkušena judoista je bilo streljanje z lokom povsem nekaj novega.

Učenci so bili ob koncu tekmovanja zelo navdušeni in že komaj čakajo naslednje tekmovanje, ki bo prihodnje šolsko leto.

Lino Lupuš je dosegel 175 krogov in bil s tem 17.,
Nik Virag 154 krogov in je bil 19.,
Aljoša Marič je bil s 128 krogi 20,
Anja Škafar pa s 129 krogi 22 med dekleti.

Uradne rezultate si je moč pogledati na spletni strani Lokostrelske zveze Slovenije, slike naših učencev s tekmovanja pa tukaj.