TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

objavljeno: 17. nov. 2017 05:38 avtor: Barbara Lešnjek   [ posodobil 17. nov. 2017 05:42 Andrej Kociper ]
V oktobru in novembru smo se na šoli posvetili projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. Učenci naše šole so imeli v okviru pouka in razrednih ur delavnice na temo zdrava prehrana, lokalno pridelana hrana, ekološko pridelana hrana ter čebele in njihov pomen za naravo in človeka. Učenci so po razredih ustvarjali različne izdelke na to temo. V nižjih razredih so učenci likovno ustvarjali, pisali pesmi, v okviru pouka slovenščine in matematike skozi didaktična gradiva spoznavali življenje čebel. Učenci višjih razredov so izdelali projekcijo o čebelah in njihovem življenju. Izdelki učencev so razstavljeni v šolskih prostorih. Ob dnevu slovenske hrane smo izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk, vsi skupaj pa smo v šolski telovadnici zapeli pesem Čebelar od avtorja Lojzeta Slaka. Nekaj utrinkov in izdelkov si lahko ogledate v galeriji.