CŠOD Peca

objavljeno: 29. maj 2019 01:25 avtor: Alenka Barbarič Jovanović   [ posodobljeno 30. maj 2019 10:10 ]
Učenci 7. in 8. razreda se te dni, skupaj z razredničarkama, mudimo v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti Peca na Koroškem. Kljub temu, da nam vreme ni najbolj naklonjeno se ne damo in uživamo v dejavnostih. V ponedeljek smo s pomočjo GPS naprave raziskovali okolico doma ter se pred spanjem sprehodili po okoliških hribih. Torek je bil še posebej zanimiv in zahteven. Po zajtrku smo se podali na kolesarjenje po rovih mežiškega rudnika ter spoznavali težko delo knapov. Bila je edinstvena dogodivščina. V popoldanskem času smo si nadeli dežne plašče ter se odpravili s kompasom po Koroški. Pohod v dežju je prav tako bil posebno doživetje. Sreda se je začela s plezanjem po plezalni steni. Šlo nam je kar dobro. Nadaljevali smo z ozaveščanjem o ekološki problematiki našega planeta. Popoldan smo se spremenili v kuharje in pripravili koroške Kvočeve nudlne. Tudi večer je bil izredno zanimiv, ko smo s pomočjo pantomime odpotovali v svet klasičnih pravljic. Četrtek je bil v znamenju disk golfa. Spoznali smo novo športno disciplino in se kljub dežju pomerili na igrišču. V popoldanskem času smo se odpravili po stopinjah povodnega moža in raziskali bližnji potok. Zvečer nas je čakala še poslovilna zabava v jedilnici. Naš teden gre tako počasi proti koncu. V petek se bomo urili še v pripravi tabornega ognja ter se po kosilu poslovili od prelepe Koroške.

V fotogaleriji pa še nekaj utrinkov, ki jih je ujela kamera.