DAN ZDRAVE ŠOLE

objavljeno: 18. okt. 2019 02:00 avtor: Barbara Lešnjek   [ posodobljeno 18. okt. 2019 02:02 ]
V sredo, 16. oktobra, smo na šoli imeli prav poseben naravoslovni dan. Ker je 16. oktober Svetovni dan hrane, smo se odločili, da na ta dan izvedemo Dan zdrave šole.

Učenci šole in zaposleni smo se zbrali v telovadnici, kjer je učenka 7. razreda za uvod prebrala prispevek  o Svetovnem dnevu hrane. Učenci so se nato po razredih odpravili na delo. Sodelovali so v različnih delavnicah, ki so se navezovale na gibanje in zdravo prehranjevanje. Starejši učenci so se preizkusili v testu hitre hoje, poslušali so predavanje o sladkih in energijskih pijačah ter si pripravili malico polno vitaminov in mineralov. Učenci nižjih razredov so imeli predavanje o zdravem načinu prehranjevanja, pripravljali so si zdravo okrepčilno malico in se sprostili ob športnih igrah. Nekaj utrinkov iz naravoslovnega dne si lahko ogledate v fotogaleriji .