PLATFORMA RAZNOLIKOSTI: DELAVNICE NAREČIJ NA OŠ FOKOVCI V OKVIRU PROJEKTA UNESCO

objavljeno: 4. okt. 2019 13:14 avtor: Nino Gumilar
V okviru projekta Unesco smo se tokrat v živo s tremi učenkami 6. razreda iz naše šole udeležili delavnic v narečju na OŠ Fokovci na Goričkem. Po toplem sprejemu smo se najprej odpravili na ogled tamkajšnje romanske rotunde v Selu, nato pa so učenci bili razporejeni v različne delavnice. Naša dekleta so ustvarjale ob čokoladi, medenjakih in magnetkih. Izdelke (v kolikor jih niso pojedle) so si lahko odnesle tudi domov. Mentorji pa smo med tem časom spoznavali predelavo domačega mleka v mlečne dobrote v sirarni Gorički raj v Ratkovcih.
Po koncu delavnic pa smo vsi skupaj bili priča zaključni prireditvi že 4. vseslovenskega natečaja: "Vsaka vas ima svoj glas", na kateri so sodelovali učenci širom Slovenije. Organizatorka natečaja je že od začetka OŠ Muta. Tema tokratnega natečaja je bila slovenska pravljica Mojca Pokrajculja. Tudi naša šola je bila prijetno povabljena k temu natečaju, kjer se negujejo slovenska narečja. Naslednje leto bo dogodek na Koroškem na Muti.
Utrinke z naših delavnic si lahko ogledati tukaj

Mentor: Nino Gumilar