Večer pravljic

objavljeno: 15. maj 2019 11:11 avtor: Alenka Barbarič Jovanović   [ posodobljeno 15. maj 2019 11:17 ]
Petek pred prvomajskimi počitnicami je za otroke oddelkov OPB bil pravljično obarvan. Večer so preživeli v šoli. Najmlajši so se potopili v čarobni svet Grimmovih pravljic, malo starejši pa so se družili z Anico, literarno junakinjo iz priljubljene zbirke Anica avtorice Dese Muck.
Večer se je začel z obiskom skrivne gostje. Otroke je obiskala upokojena učiteljica Ivanka Tompa in jih popeljala v čudoviti svet starih ljudskih pravljic. Za konec je nežne otroške duše obogatila še z branjem otroških pesmic iz svoje pesniške zbirke Sanje. Po večerji so otroci 1. in 2. razreda spoznavali pravljice bratov Grimm, bogatili svoj besedni zaklad ter poustvarjali na temo pravljic. Otroci 3., 4. in 5. razreda pa so se podali na lov za literarno junakinjo Anico ter ob tem doživeli marsikatero pustolovščino. Nekaj utrinkov je zabeležila tudi šolska kamera.