V petek, 7. junija, so se učenci 1. in 2. razreda odpravili v Šalovce, ki se nahaja v osrčju Krajinskega parka Goričko. Tam so si ogledali Eko socialno kmetijo Korenika, ki deluje na treh prenovljenih kmetijah. Posebnost kmetije je dobra in priznana praksa na področju socialnega podjetništva, zaposlovanja invalidov in oseb iz drugih ranljivih družbenih skupin ter zaščitnega zaposlovanja.

Velik del kmetije predstavlja zeliščni vrt in je namenjen pridelavi zelišč. Učenci so imeli priložnost spoznati različne rastline, ki so del sistema ekološke pridelave in predelave. Preizkusili so se v kulinarični delavnici, kjer so ob pomoči dveh prijaznih gospa pripravili pirine rogljičke s sirom in marmelado. Na kmetiji pa domujejo tudi številne živali. Spoznali so zajčke, ovce, koze, krave in prašičke. Najbolj priljubljena sta bila vsekakor konj Blisk in prašiček Srečko. Po končanem ogledu so se učenci posladkali z rogljički in se odžejali z bezgovim sokom. Pred odhodom so na posestvu obiskali še trgovino, kjer so jim bili na voljo za nakup izdelki pridelani na kmetiji.

Vsi učenci so bili enotnega mnenja, da so se na izletu imeli zelo lepo.

(Skupno 46 obiskov, dnevno 1 obiskov)
Dostopnost